OM kód: 203048/013 | 2660 Balassagyarmat, Rákóczi fejedelem útja 50.

Hírek

2024. máj. 19.

Széles Zoltán

Labdarúgó Diákolimpia Országos döntő

Iskolánk 2024. május 17-19. között részt vett a Szombathelyen megrendezett V.-VI. korcsoportos Labdarúgó Diákolimpia Országos döntőjén. A pénteki sorsoláson a celldömölki, sárvári, szegedi és kisvárdai iskolák csapataival kerültünk egy csoportba.

Szombaton rendezték a csoportmérkőzéseket, az első mérkőzésen a sárváriak ellen a kezdeti bizonytalanság után magabiztos győzelmet arattak a srácok. A második mérkőzést is sikerrel vették a fiúk a szegediek ellen, majd a harmadik mérkőzésen nagyon fegyelmezett és taktikus játékkal sikerült legyőzni a celldömölki iskola csapatát. Az utolsó csoportmérkőzésre már úgy álltunk ki,hogy a csoport többi eredménye miatt már biztos csoportelsők vagyunk, így lehetett egy kicsit pihentetni.

A második napon már a torna lényegi részével a negyed döntőkkel és a helyosztókkal folytatódtak a küzdelmek. Mivel mi a csoportunk élén végeztünk, ezért az „A” csoport másokdik helyezett váci csapattal kerültünk szembe. A fiúk nagyon jól küzdöttek, de sajnos vereség lett a vége, igaz a későbbi győztes a váci csapat lett. Az elvesztette negyed döntő után már sajnos nem sikerült több mérkőzést nyernünk.

A helyosztók után végül a 8. helyen végeztünk a megjelent 20 csapat közül, ami az előzetes várakozáson felüli eredmény, de majd jövőre reméljük sikerül ezt az eredményt felül múlni. A srácok óriási energiákat mozgósítottak a hétvége folyamán, mind a 7 mérkőzésbe beletették a maximumot és mindent kiadtak magukból, ezért hatalmas dicséret illeti őket.

A csapat tagjai: Bálint Levente, Berki András, Berki József Kevin, Gajdos Gergő, Géczy Nikolasz Ferenc,Mátyás Tamás, Nyirjei Soma, Varga Gábor

Felkészítő tanáraik: Mezei Gábor, Szabó Gábor, Széles Zoltán